Кам'янець-Подільська районна рада

Символіка району

Прапор Кам’янець-Подільського району

 Прапор Кам’янець-Подільського району являє собою прямокутне жовте полотнище (співвідношення ширини та довжини 2:3) із прямим рівним синім хрестом (ширина ремена якого становить 1/6 ширини прапора), у центрі на синьому крузі (діаметром в 1/2 ширини прапора) жовте 16-променеве сонце з усміхненим обличчям.

Прапор району виконаний на основі вексилологічних правил передачі змісту герба. Замість зображення св. Юрія використаний “Юріївський хрест”. Якихось аналогій з прапором Швеції немає, оскільки скандинавські прапори мають хрести зі зміщеною стійкою до древка.
Подільське сонце на прапорі свідчить про історичну роль Кам’янеччини на Поділлі.

Кольорова гама прапора гармонує з гербовими барвами. Жовтий колір означає багатство і родючість землі, синій – ріки і щедру природу.

 Герб Кам’янець-Подільського району

 Герб має форму щита, горішня частина якого прямокутник, а з’єднана з нею плавним переходом нижня частина являє собою півколо з діаметром, що дорівнює ширині щита. Співвідношення ширини до висоти становить 7,5:9. Щит обрамлено бортиком. Співвідношення ширини бортика до ширини щита становить 0,15:7,5.

У горішній частині щита Золота Глава (в співвідношенні до висоти герба 2:9), на якій зображено три сині волошки в один ряд.
На головній частині щита у синьому полі святий Юрій у золотому обладунку, срібній сорочці, синіх штанях, червоному плащі у чоботях, із синім щитом у руці на якому золоте 16-променеве сонце з усміхненим обличчям та золотим німбом навколо голови, сидячи на срібному коні із золотою гривою, хвостом та копитами, пробиває золотим списом срібного змія з червоними очима.
Золота Глава на гербі означає багату родючу землю району, а три сині волошки характеризують щедру природу і символічно вказують на ріки, що тут протікають.

Святий Юрій відображає історичну роль Кам’янеччини як форпосту на шляху ворожих нападів на українські землі. Для відміни від інших подібних гербів, святий Юрій тримає в руці щит із знаком Поділля.

Великий герб району: щит із гербом району вписаний у вінок зі золотих колосків, зеленого листя дуба та зеленої гілочки ялини, перевитих синьою стрічкою за золотим написом “Кам’янець-Подільський район”, в горі щит увінчаний стилізованим фрагментом срібної стіни Старої фортеці з трьома вежами і золотими дахами.

У великому гербі колосся підкреслює сільськогосподарську спеціалізацію району, листя дуба та гілка ялини вказують на мішану місцеву рослинність, а стилізований фрагмент Старої фортеці символізує цю відому пам’ятку історії та архітектури. Вінок виконано у геральдичній стилізації.

Кам’янець-Подільська районна рада.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
32300, м.Кам’янець-Подільський, пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99