19 грудня 2024 року відбулося пленарне засідання двадцять шостої сесії районної ради.
Традиційно, на початку роботи, після виконання Гімну, депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих російсько-української війни українців.
Героєві, який віддав своє життя, захищаючи рідну землю від загарбника – Фіцеку Віталію Станіславовичу, присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району». Голова районної ради Михайло СІМАШКЕВИЧ зі словами вдячності за подвиг та співчуття вручив родині загиблого Воїна відзнаку та посвідчення.
Під час роботи двадцять шостої сесії, прийнято 9 рішень. Прийнято рішення про внесення змін до рішення дев’ятнадцятої сесії районної ради VIII скликання від 16 березня 2023 року № 8 «Про затвердження списку присяжних Чемеровецького районного суду Хмельницької області». Затвердили депутати районну Програму підготовки та проведення заходів по відзначенню знаменних подій у Кам’янець-Подільському районі на 2025 рік.
Затверджено план роботи районної ради на перше півріччя 2025 року.
Присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» Копичинському Володимиру Васильовичу-заслуженому працівнику фізичної культури і спорту, чемпіону-ветерану України, Європи, світу з гирьового спорту, майстру спорту України, депутату VIII скликання Маківської сільської ради.
З нагоди Дня місцевого самоврядування, голова ради Михайло Сімашкевич вручив Грамоти районної ради депутатам, зі словами: «Демократичну державу неможливо уявити без системи місцевого самоврядування. Саме органи місцевого самоврядування забезпечують реальну участь людей у розв’язанні соціальних проблем громадян, налагоджують зв’язки між громадою та органами влади. І сьогодні, в такий непростий для всього українського народу час, саме представники місцевого самоврядування виявили свої найкращі риси – високу організованість та оперативність, відповідальність та патріотизм. Ми показали, що ми – велика команда, яка готова працювати на нашу Перемогу і на результат за будь-яких умов».
За активну участь у житті регіону та здатність знаходити ефективні рішення складних завдань, які сприяють розвитку місцевого самоврядування, за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування, безмежну відданість справі та інтересам жителів району, професіоналізм, здатність до конструктивного діалогу, президентом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», головою Харківської обласної ради Тетяною Єгоровою-Луценко нагороджено Грамотами – заступника голови районної ради Жогана Миколу Вячеславовича та керуючого справами виконавчого апарату районної ради Розумяк Оксану Олегівну.
Вкотре ведуться діалоги депутатського корпусу щодо питання передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Кам’янець-Подільського району Хмельницької області у комунальну власність Китайгородської сільської ради нежитлової будівлі (аптека) що в с.Рихта. Не вистачило голосів для підтримки питання і цього разу.
Після конструктивного обговорення юридичної сторони наступних питань порядку денного, зняті з розгляду на довивчення три питання, що стосуються припинення шляхом ліквідації Заставської ЗОШ I-II ступенів, Кривчицької ЗОШ I ступеня та Малопобіянської ЗОШ I-II ступенів Дунаєвецької районної ради Хмельницької області. Це свідчить про те, що депутатський корпус ради завжди приймає рішення вдумливо, виважено, злагоджено, з великою відповідальністю.
За власним бажанням покинули депутатський корпус Кам’янець-Подільської районної ради три депутати, представники від політичних партіїй: «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – Яремчук Віктор Петрович, «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ» – Кобіта Володимир Іванович та «Слуга народу» – Скавренюк Ніна Дмитрівна. Після прийняття рішень про припинення повноважень, звернули увагу депутатів, які припинили свої повноваження, на необхідність подання відповідних декларацій. Керуватися потрібно Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».
Не залишився без уваги і районний бюджет Кам’янець-Подільського району на 2025 рік. На території укрупненого Кам’янець-Подільський району функціонує 15 об’єднаних територіальних громад. Всі вони є самодостатніми в управлінні фінансовими ресурсами, затверджують свої бюджети, фінансують бюджетну сферу громади та мають прямі відносини з державним бюджетом.
При підготовці проєкту та затвердженні місцевих бюджетів органи місцевого самоврядування враховують прогноз та перспективи соціально-економічного розвитку держави та громади. Видатки по галузях фінансуються з бюджетів ОТГ. В бюджетах територіальних громад передбачаються кошти на соціально-економічний розвиток територій як за рахунок надходжень до бюджетів податків та зборів, так і за рахунок дотацій та субвенцій з державного і обласного бюджетів.
Районний бюджет обмежений в надходженнях податків та зборів, не отримує субвенцій та дотацій на розвиток.
Що стосується фінансування районної ради, у проєкті районного бюджету враховано видатки на заробітну плату з нарахуваннями на неї в сумі 1407,4 тис.гривень, або, розрахунковий дефіцит становить 443,0 тис.гривень. Розрахунковий фонд оплати праці, який враховано у проєкті районного бюджету на 2025 рік, забезпечує виплату заробітної плати працівникам апарату лише на 10 місяців і включає такі обов’язкові складові заробітної плати: оклад, надбавку за вислугу років, за ранг, доплату до мінімальної заробітної плати працівникам, у яких заробітна плата менше рівня мінімальної заробітної плати. Заробітна плата запланована виходячи із наявного фінансового ресурсу районного бюджету.
Таким чином, враховуючи низьку доходну спроможність районного бюджету, районній раді, потрібно самостійно продовжувати ефективну співпрацю з територіальними громадами щодо делегування коштів до районного бюджету…
26 сесія позаду…
Рада продовжує працювати.
Сумлінно та відповідально.
До зустрічі у 2025 сесійному році!