ЗАДЛЯ РОЗВИТКУ НОВИХ ЕФЕКТИВНИХ ГАЛУЗЕЙ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ…

28 травня 2024 року в сесійній залі Кам’янець-Подільської районної ради, в рамках проекту міжнародної співпраці партнерів, за участю директора  Інституту газу НАН України Геннадія Жука, відбулося відкриття Проекту «Підвищення ефективності біогазової електростанції шляхом комплексного співробітництва СО2». До зустрічі залучилися представники Хмельницької обласної військової адміністрації, керівництво Кам’янець-Подільської районної ради, Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації, голови та представники територіальних громад, а також, підприємці, задіяні у сферах сільськогосподарського виробництва, фермерських господарств та інші зацікавлені підприємства у розвитку нових галузей електроенергетики України.

Проєкт CHEPro – це підвищення ефективності біогазових електростанцій, які працюють на полігонах твердих побутових відходів шляхом комплексного виробництва вуглекислого газу, тепла та електроенергії в Україні.

Метою CHEPro є підтримка енергомережі України шляхом збільшення обсягу виробленої електроенергії для мешканців України та критичної інфраструктури, одночасно зменшуючи ризик знеструмлення. Також буде вироблятися два додаткових комерційних продукти: CO2 і тепло, які планується використовувати в теплицяхі для протипожежного захисту звалищ (CO2).

             З метою розвитку нового проекту, в результаті плідної дискусії, для більш глибокої співпраці, визначення пріоритетів та потреб, організаторами запропоновано пройти опитування щодо необхідних потужностей для кожного з підприємств окремо. Дані опитувань, застосовуватимуться для оцінки використання енергії на ринку, щоб зрозуміти вимоги системи. Енергоресурс полігону буде оцінено для визначення доцільності впровадження системи CHEPro в Україні. Вивчення соціальних та інституційних аспектів проекту, пожежної безпеки та доступністі буде оцінено як важлива підтримка проекту.

Посилання на онлайн-форми:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUugH3QRpHLahNjpmgp-Ek3t6FPO6IgrF4OjxG0oVX9b7JAQ/formResponse

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbSfUa0OnkPw5Tu98jaf-0BTYfw-8JLvv8Kg9AlAnbQYwRLw/viewform?usp=sf_link