АУДИТОРИ ПРАЦЮЮТЬ

Держаудитслужбою виявлено більше мільярда гривень порушень у закупівлях та повернуто кошти до місцевих бюджетів

Держаудитори в Хмельницькій області за 2023 рік виявили 131 млнгрн втрат та 1 млрд 248 млнгрн порушень у закупівлях. Працівники управління забезпечили відшкодування втрат на суму понад 39 млнгрн та попередили порушення закупівель на суму 520 млн грн.

За цей період передали матеріали 37 ревізій та перевірок закупівель правоохоронним органам, які розпочали8 досудових розслідувань та вручили одне письмове повідомлення про підозру.

У рамках кримінальних проваджень встановлено 31 млнгрн порушень, а
5 осіб отримали повідомлення про підозру.

31 протокол про адмінправопорушення складено проти посадових осіб за фінансові та закупівельні порушення. Застосовано шість фінансових санкцій. Аудитори повернули 7 млнгрн до бюджетів.

Аудитори зафіксували 502 млнгрн втрат від неефективного управління, з яких відшкодовано 35 млнгрн.Виконання 32 пропозицій Держаудитслужбидозволили зекономити 128 млнгрн державних ресурсів.

Аудитори Хмельниччини за січень виявили порушень
у державних закупівлях на 168 млн гривень

Аудитори Хмельниччини в січні провели моніторинги процедур закупівель на 267,1 млнгрн та встановили на 156,5 млнгрн порушення законодавства про закупівлі.

Замовниками відмінено чотири закупівлі на 101,2 млнгрн та розірвано три договори на 3,6 млн гривень.

Відтак попереджено вчинення порушень та усунення їх наслідків відміною торгів КП «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Хмельницької міської ради, КП «Ізяславтепломережа» Ізяславської міської ради, КП по експлуатації теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради, КП«Міськтепловоденергія».

Аудитори зобов’язали розірвати укладені договори такими замовниками як КП Комбінат комунальних підприємств Старокостянтинівської міської ради, АТ «Хмельницькобленерго», Нетішинська гімназія «Гармонія» Нетішинської міської ради.

На одну особу складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 16414КУпАП та накладено штраф 1700 гривень.

Матеріали перевірки закупівель, яка завершена у січні, на суму порушення 1,7 млн грн передано Слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. Про встановлене порушення у сфері закупівель проінформовано Окружну прокуратуру міста Хмельницького.

Довідково. У Державній аудиторській службі України та її міжрегіональних територіальних органах (офісі та його управлінні) діє телефон «гарячої лінії» щодня відповідно до режиму роботи Держаудитслужби.

Про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна можна повідомляти за номерами:

(044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України;

(032) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Про вчинки працівників органів Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами:

(044) 485-17-62 – Державна аудиторська служба України;

(032) 260-31-70 – Західний офіс Держаудитслужби;

(0382) 65-81-22 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Розклад роботи Держаудитслужби:

початок роботи – о 9 годині;

перерва на обід – з 13 години до 13 години 45 хвилин;

закінчення робочого дня – о 18 годині з понеділка по четвер (о 16 годині 45 хвилин у п’ятницю).

Пресслужба Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Хмельницькій області