СЕСІЙНИЙ 2023 РІК ЗАВЕРШЕНО – ОСЬ ЩО ОЗНАЧАЄ ДІЙСНО ЗЛАГОДЖЕНА РОБОТА!

22 грудня 2023 року, депутати Кам’янець-Подільської районної ради провели двадцять другу сесію, – завершивши сесійний 2023 рік.

Розпочали роботу врученням почесної медалі «За волонтерську діяльність». Голова ради Михайло Сімашкевич щиро подякував та вручив відзнаку за активну волонтерську діяльність, патріотизм і вагомий особистий внесок в перемогу України  Віктору Антонюку, директору ТзОВ «Промтехтранс».

НЕ ОБІЙШЛОСЯ БЕЗ ЗНЯТТЯ З РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ…

Знову, вже втретє, депутатським корпусом було прийнято рішення, зняти з розгляду 22 сесії та перенести на наступну 23 сесію, вже у 2024 році, три питання районної державної адміністрації, проекти рішень з яких так і не надійшли. Це: звіт про виконання районної Програми регіонального продовольчого резерву в умовах військового стану на 2022 рік, звіт про виконання Програми підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2022 рік, та хід виконання районної екологічної програми «Заліснення Кам’янець-Подільського району на 2022 -2024 роки». Адміністрація вкотре, не зважаючи на прохання районних депутатів, відписалася листом.

ЗНЯЛИ З РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ ЩЕ 10 ПИТАНЬ…

Розглянувши на засіданні постійної комісії питання землеустрою щодо встановлення (зміни) меж  сіл Кам’янець-Подільської міської територіальної громади  Кам’янець-Подільського району Хмельницької області (Колибаївка, Довжок, Лісківці, Рихта, Зіньківці, Нагоряни, Смотрич, Червона Чагарівка, Острівчани, Княгинин), не погодилися депутати з поданими на сесію проектами та навіть після роз’яснень Віктором Івановичем Кравчуком, вирішили зняти з розгляду питань порядку денного всі питання, натомість, вирішено створити комісію та детально вивчити всі подані на погодження матеріали.

Підтримали депутати Кам’янець-Подільської районної ради і ряд звернень до уряду, а саме:

– Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про недопущення ускладнення ввезення гуманітарної допомоги в Україну. Згідно з новими правилами, отримувачі повинні будуть внести гуманітарні поставки в електронну систему, використовуючи кваліфікований електронний підпис. Також, їм слід буде надавати надмірні деталі про вміст поставок, отримувати унікальний код, подавати звіти тощо.

Процедура створює аж 20 кіл бюрократичного пекла, які будуть змушені пройти надавачі, отримувачі і набувачі допомоги. Недарма петиція щодо скасування цієї Постанови швидко набрала необхідну для розгляду кількість підписів. Особливо гостро постає питання ввезення автомобілів та дронів; окремий виклик – медикаменти. А це – питання, чи не найважливіші для підтримки фронту. Подібні рішення неприпустимі – чим би не пояснювалось їх ухвалення. Через обурення волонтерської спільноти і широкий суспільний розголос початок дії нових правил відтерміновано до 1 квітня. Але за цей час проблему необхідно вирішити по суті. 8 листопада 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги» (проект №9111 від 16.03.2023).

Документ справді наближає до сучасних реалій норми застарілого закону «Про гуманітарну допомогу» 1999 року. Однак і він залишає регулювання порядку і особливостей надання гуманітарної допомоги, фактично, Кабінету Міністрів України.

Відтак може виникнути ситуація, коли надмірні ускладнення у наданні допомоги будуть подані як «врегулювання питання відповідно до закону».

Наступне підтримане депутатами ради питання – це звернення до Президента України про присвоєння почесного звання Герой України (посмертно) захиснику нашої Батьківщини, спецпризначенцю військової частини А0661 Віттманну Рудольфу-Ервіну.  Прохання про присвоєння звання Героя України посмертно Рудольфу-Ервіну Віттманну за виняткову хоробрість, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності української держави, вірність військовій присязі, який був спецпризначенцем військової частини А0661 та загинув під час виконання бойового завдання 22 жовтня 2023 року в с. Кринки, Херсонський район, Херсонської області. 

Віттманн Рудольф-Ервін 04.10.1996 року народження, угорець за національністю, уродженець міста Арад, Румунія, був першим іноземцем в історії українського спецназу, який увійшов до складу ССО, що є першим прецедентом в Україні. Перший громадянин Румунії, що загинув в Україні, захищаючи її незалежність та суверенітет. До лав ЗСУ доєднався в серпні 2022 року, майже одразу після закінчення контракту в французькому Інтернаціональному легіоні, що є елітною військовою одиницею, де упродовж 5 років чоловік проходив службу, показуючи найвищий рівень військової та фізичної підготовки. Під час служби він виконував завдання в різних країнах Європи, Африці та Новій Каледонії, що дозволили йому засвоїти різноманітні підходи до військової справи та взаємодії з різними культурами. Рудольф-Ервін Віттман володів високим рівнем військової стратегії та тактики. У французькому Інтернаціональному легіоні відзначався тим, що виконував найважчі та надсекретні бойові завдання. Його військова майстерність та відданість завданням свідчить про його високий професіоналізм та здатність ефективно працювати в умовах великого тиску та небезпеки. Після закінчення контракту Віттманн Рудольф-Ервін не зміг залишитися осторонь від несправедливості, яка відбувається в Україні та обрав свій шлях в обороні незалежності України, добровільно приєднавшись до Збройних сил України. 

Віттманн Рудольф-Ервін, позивний «Іноземець», виявив себе як відданий військовослужбовець, який виконував завдання в найважчих точках на лінії фронту. Багато з його спецоперацій є зразками віртуозної роботи Сил спеціальних операцій ЗС України. Рудольф-Ервін Віттманн планував залишитися в Україні після перемоги та завершення служби, виявивши глибоку любов та повагу до країни. Готувався до отримання громадянства та подальшої роботи заради безпеки українців та розвитку України.

 Підтримано і звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення ліміту на обсяг продажу земель сільськогосподарського призначення. Адже, новим викликом для вітчизняних аграріїв стає наступний етап земельної реформи, який почнеться з 2024 року. Нагадаємо, що з наступного року, ліміт на обсяг с/г землі «в одні руки» збільшується з поточних 100 гектарів до 10 тисяч, а також буде дозволено продаж землі юридичним особам. В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю у збиток через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю с/г земель.

         Фактично, таке збільшення ліміту земель сільськогосподарського призначення у власності за поточних умов може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій, тощо – тобто незначній кількості компаній, що опинилися у привілейованому становищі. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.

         Також абсолютно відрізаними від ринкового обігу земель будуть фермери, які беруть участь у бойових діях. Адже саме вони продовжуватимуть захищати нашу землю, поки інші будуть скуповувати її по 10 тисяч гектарів в одні руки. Саме тому, як військові, так і малі та середні аграрії категорично не підтримують вищевказане збільшення лімітів максимальної концентрації земель сільськогосподарського призначення.

         Задля збереження балансу та надання рівних прав для всіх, без виключення, українських аграріїв, депутати Кам’янець-Подільської районної ради, виступають проти збільшення ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з теперішніх 100 гектарів до 10 тисяч в одних руках з 2024 року. Разом з тим не заперечують допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно з Земельним кодексом України власниками таких юридичних осіб (що купують землю) можуть бути лише громадяни України. Водночас, пропонують залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт – 100 гектарів в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб.

В ході роботи засідання, також прийнято рішення про план роботи районної ради на перше півріччя 2024 року, прийнято районну Програму підготовки та проведення заходів по відзначенню знаменних подій у Кам’янець-Подільському районі на 2024 рік, прийнято рішення про встановлення голові районної ради та заступнику голови ради надбавки в оплаті праці, преміювання та надання матеріальної допомоги на 2024 рік, внесено зміни до списку присяжних Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

Ще раз, як завжди, підтверджено – діалог, конструктивність, розуміння, відповідальність за кожне прийняте рішення, вмотивованість та вміння чути – головні складові успішної роботи депутатського корпусу ради.

Голова ради подякував депутатам за активну роботу протягом ще одного сесійного 2023 року.