ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ…

Голокост – це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни. Також це одна із наймасштабніших трагедій в історії людства, адже Голокосту піддалися понад 6 млн. євреїв. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в резолюції 60/7. Ініціаторами виступили 6 країн: Ізраїль, Україна, Росія , Канада, Австралія і США. Співавторами були ще 90 країн. Вперше День пам’яті жертв Голокосту провели 27 січня 2006 року. Адже саме в цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Освенцима. Україна також, на державному рівні з 2012 року, вшановує пам’ять невинних людей, знищених лише за факт їх приналежності до єврейської та ромської національностей.

Тож у день пам`яті, ми висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх невинно загиблих. Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Щиро дякуємо тим, хто ризикуючи власним життям, рятував в’язнів нацистських концтаборів. Та обіцяємо завжди пам’ятати найстрашніший злочин нацизму, згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр та інші місця загибелі жертв Голокосту.

Пам’ять про невинно вбитих за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має сприяти запобіганню актів геноциду в майбутньому. Закликаємо зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності, такі як свобода, гуманізм та мир, завжди панували на нашій землі.

Бережімо себе!