ПІДТРИМКА ДІЯЛЬНОСТІ РАЙОННИХ РАД – САМЕ ТАКА ПОЗИЦІЯ ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВІОЛЕТИ ЛАБАЗЮК

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з головами Кам’янець-Подільської районної ради Михайлом Сімашкевичем, Хмельницької районної ради Олександром Чорнієвичем та Шепетівської районної ради Олегом Кулінським.

Під час  зустрічі порушувалося актуальні питання діяльності районних рад та їх виконавчих органів в умовах децентралізації.

Як відомо, голови районних рад України направили Відкрите звернення Президенту України щодо критичної ситуації, що склалася на районному рівні самоврядування в контексті децентралізації.

Так, у Зверненні зазначається, що через штучне відсторонення районних рад від їхніх повноважень, знижується якість та доступність надання публічних послуг громадянам.

Мова йде про закриття чи погіршення надання послуги більше ніж 350 об’єктів соціальної інфраструктури. Серед іншого, такими об’єктами є лікарні та освітні заклади.

Крім того, у Зверненні наголошується, що сьогодні відбувається нехтування дорожньою картою децентралізації, Конституцією України та Європейською хартією місцевого самоврядування. І усе це може призвести до зниження рівня місцевої демократії й централізації влади.

Голови районних рад акцентували увагу на найгостріших проблемах, які потребують негайного вирішення на місцевому рівні, зокрема й щодо подальшого фінансування районних рад.

Голова обласної ради розділила стурбованість своїх колег і висловила свої підтримку у їх позиції щодо забезпечення стабільної та ефективної роботи районних рад та їх виконавчих структур.

З метою вирішення порушених під час зустрічі проблем, Віолетою Лабазюк запропоновано на черговій сесії обласної ради прийняти відповідне звернення до центральних органів влади щодо забезпечення сталої та продуктивної роботи районних рад.