«КЛУБ ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ» ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У II МІЖНАРОДНИХ ТЕХНІЧНО-МЕДИЧНИХ МАНЕВРАХ «ZNIWA 2021»

4-6 червня 2021 року делегація рятувальників Хмельниччини з міста Кам’янця-Подільського та учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Л. Дмитерка, які є вихованцями місцевого осередку районної дитячої громадської організації «Клуб юних миротворців» прийняли участь у ІІ Міжнародних технічно-медичних маневрах «ZNIWA 2021», які відбулися в м. Білосток республіки Польща. Очолював делегацію з України голова районної ради вже об’єднаного Кам’янець-Подільського району Михайло Сімашкевич.

Маневри були організовані в заповіднику в Свєнта-Вода на околиці містечка Василькова. У навчаннях взяли участь близько 200 пожежників і членів рятувальних загонів з Польщі, Італії, України, Молдови та Словаччини. Усі учасники були розділені на 18 команд в які входили вогнеборці та рятувальники різних країн. Головна ціль таких маневрів – обмін досвідом у досягненні основної цілі – рятування людського життя.

Маневри розпочалися з урочистого відкриття та посадки пам’ятного дуба. В другій половині дня стартувала практична частина маневрів. На околиці Василькова сталася лісова пожежа і потрібно було розробити 450 метрів лінії пожежогасіння. Коли вода хлинула по шлангах, сталася несподівана (змодельована) аварія, постріл з з’єднувального елементу шланга, в результаті чого випадкова людина отримала травми голови. Стражам доводилося займатися не тільки гасінням пожежі, а й наданням допомоги постраждалим. Через кілька хвилин рятувальники отримали повідомлення про людей, які опинилися в пасці під колодами, що випали з трейлера та потерпілих, які застрягли в транспортних засобах, на яких перекинувся причіп і застрягла сільськогосподарська машина. Роль поранених виконували артисти, які були відповідним чином замасковані. Маневри тривали багато годин, остання бригада рятувальників виконала послідовність завдань рано вранці.

На урочистому закритті усі учасники отримали сертифікати та подарунки від організаторів маневрів. Особливий подарунок отримали наймолодші учасники, дитячій громадській організації «Клуб юних миротворців» презентували медичний манекен «Little Аnna» для СЛР (тренувань серцево-легеневої реанімації).

Крім того в урочистій атмосфері відбулося підписання угоди про співпрацю між головою Кам’янець-Подільської районної ради Михайлом Сімашкевичем та Добровольчою спеціальною рятувальною групою пожежної частини «Пожежники разом проти лейкемії» в особі президента Павла Гебальського.

Також підписана угода про партнерство з дитячою громадською організацією «Клуб юних миротворців» та вже на наступний навчальний рік планується проведення подібних тренувально-вишкільних маневрів для дітей вже об’єднаного Кам’янець-Подільського району.

На наступний день голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич організував дітям незабутню екскурсію у столицю Польщі місто Варшаву.

Районна дитяча громадська організація «Клуб юних миротворців» дякує голові Кам’янець-Подільської районної ради Михайлу Сімашкевичу за чудову мандрівку та можливість прийняти участь у ІІ Міжнародних технічно-медичних маневрах «ZNIWA 2021».

Дякуємо, завдяки Вам наша мрія здійснилася!!!