ТАК, ЯК БУЛО ВЧОРА, ВЖЕ НЕ БУДЕ, І 100 ДНІВ ЦЕ ВКОТРЕ ДОВЕЛИ

Минуло понад три місяці, як депутати Кам’янець-Подільської районної ради довірили Михайлу Євстафійовичу СІМАШКЕВИЧУ очолити громаду Кам’янеччини. Сто днів роботи на посаді – це символічна цифра. З одного боку, достатній строк, щоб пройнятися головними проблемами новоутвореного району, налагодити діалог із громадою та проаналізувати розпочату діяльність, а з іншого – це ще так мало, аби зробити суттєві зміни, добитися взаємодії між владою, представниками громадськості, бізнесу, органами місцевого самоврядування. Що уже вдалося реалізувати за цей термін і про подальші перспективи діяльності з нашими читачами ділиться голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич.

Політика – мистецтво компромісу, як не крути!

Прийшовши на цю посаду, я чітко усвідомлював, що попереду – непростий час, багато роботи. Але ж хіба існують проблеми, якими мене можна налякати, коли за плечима такий управлінський багаж? Як ви знаєте, суспільно-політична ситуація у місті є вкрай непростою, тож основна мета, яку я ставив перед собою у перші дні, коли очолив Кам’янець-Подільську районну раду, – це, передусім, збереження стабільності в районі та налагодження взаємодії між депутатським корпусом, усіма головами громад, обласним керівництвом, представниками громадськості.

Буквально з першого дня ми почали вирішувати господарчі проблеми: поремонтували дах, забезпечили приміщення гарячим водопостачанням, косметичним ремонтом тощо. Адже без цього ніяк, наразі вирішуємо питання з вільними площами адмінбудівлі районної ради, бо на утримання ідуть колосальні кошти.
Проблема номер два – районна рада мала більше представницькі функції: привітати когось, вручити грамоту, відвідати… Цей державний орган – ніби святково-парадна структура, яка не могла сама вирішувати серйозні питання. Але це неприпустимо і неправильно! У районній раді працюють люди, обрані жителями району. Тому ці представники народу повинні мати великі повноваження. І так буде! Так, як було вчора, вже не буде.
Отож, свою роботу ми розпочали з повернення важелів влади. Ми це робимо толерантно, намагаючись з усіма відділами і службами РДА, ОТГ, області знайти спільну мову. Окрім цього, вперше в історії наше районне представництво буде в Асоціації міст України. І це надпотужно для нашої громади, адже велика політика не робиться у районах та селах, а на верхах!

За 100 днів перебування на посаді нам вдалось вивести район у публічну площину. Перш за все заробляємо репутацію та демонструємо свій потужний інноваційний, рекреаційний потенціал, готуються нові програми розвитку району. Очоливши район та увійшовши у курс справ, зрозумів, що кадрові трансформації не на часі. Хочу відзначити, що команда, яка працювала і працює зараз, показала свою ефективність, злагодженість у роботі. Принципом: він не з моєї команди – ніколи не керувався. Адже гарні та професійні кадри є у кожній партії, команді, колективі, головне – вміло комунікувати та чітко ставити завдання.

Йдучи сюди, я чітко розумів засади, на яких базуватиметься моя політика, а саме: залучення інвестицій для розвитку економіки, проведення заходів щодо підтримки та покращення соціальної сфери району, налагодження діалогу з громадськістю. Тобто основна увага була приділена усім напрямкам, які покращують якість життя людей у регіоні.

За 100 днів сформувалися головні пріоритети у роботі

Перший (головний) – сім’ї загиблих учасників АТО. У перший тиждень свого призначення відвідав кожну родину, яка проживає на території району. Познайомився, поспілкувався. Підтримка цих сімей – надважлива.

Другий пріоритет – соціальний захист мешканців району дуже важливий напрямок роботи. Бо часто- густо служби просто не доїжджають до глибинки, та й люди подекуди не надто активні. Вирішували питання з дітьми-сиротами, які опинилися у важких життєвих обставинах. Окрім того, уперше за останнє десятиліття запровадили «Гарячу» телефонну лінію. Відтепер кожен житель села матиме змогу оперативно повідомляти про проблеми.

Третій пріоритет – наповнення бюджету. Створено міжвідомчу робочу групу, яка займається питаннями боргів та вишукуванням додаткових джерел фінансування. Як результат – погашення заборгованості по зарплаті установам-боржникам.

Четвертий пріоритет – зворотній зв’язок. Як і в попередні роки, двері мого кабінету відчинені з 7 ранку як для жителів сіл та районів, так і міської громади. За три місяці прийняв близько півтисячі краян. Також запровадили щосереди, з 10 до 11 години, «гарячу» лінію (50033). Уперше в історії району зазвучить на хвилі 105,7 FM програма «Голос району», де кожен житель села зможе отримати відповідь на своє запитання. Сторінка у фейсбуці також активно приймає ваші повідомлення.

П’ятий пріоритет, якого від нас очікують люди, – це доступність медицини. І перше завдання, яке ми ставимо перед собою: реконструкція терапевтичного корпусу районної лікарні. Наразі ведемо перемовини щодо можливості виділення коштів на добудову даного об’єкта. Окрім цього, від голови обласної ради отримали медичні страховки на погашення витрат щодо лікування нашого медичного персоналу в разі захворювання на COVID-19.
Працюємо над питанням приєднання первинної медико-санітарної допомоги до територіальної громади.Шостий пріоритет – протидія незаконному користуванню надрами. Це одна з негативних сторін такої «господарчої діяльності» у районі – незаконна вирубка лісів. Є певна статистика, і ми мусимо її подолати. Також під час сесії депутати районної ради прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради щодо врегулювання на законодавчому рівні питання поступлення до районного бюджету частини сплати податку за користування надрами.

Сьомий пріоритет – ще одна проблема нашого району – сміття. Тут теж працюємо щодо укладання договорів, бо не можна ж отримувати послуги від району і нічого за це не платити. Стихійні сміттєзвалища – окреме лихо! Ми маємо змусити людей поважати один одного і не завдавати шкоди довкіллю. Запровадимо суботники, бо Кам’янеччина повинна бути чистою!

Восьмий пріоритет – співпраця на міжнародному рівні. Будучи очільником міста, напрацював досить багато проєктів у різних галузях щодо співпраці з закордонними містами-партнерами. Це – оздоровлення діток і реабілітація, забезпечення лікарень медичним обладнанням та меблями, допомога таким службам як МНС, поліція. Настав час знайомства світу з найкращим районом України – Кам’янець-Подільським! Уже в березні отримаємо гуманітарну допомогу для наших МНСників – дороговартісне устаткування та обладнання, якого їм так не вистачає.

Важливий етап – розвиток зеленого туризму. Оскільки Кам’янець-Подільський район має колосальну рекреаційну базу, ми реалізуємо програму розвитку зеленого туризму.

Поле зоране, зерно засіяне

До слова, хочу подякувати депутатському корпусу, який щоразу демонструє бажання вирішувати питання людей не на словах, а на ділі. Ми прийняли ряд звернень до вищих органів влади, зокрема одноголосно підтримали звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України щодо перегляду тарифів на електроенергію та природний газ для населення, промислових підприємств, комунальних та бюджетних установ.
Підтримали депутати звернення і до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля стосовно вирішення на державному рівні питання фінансового забезпечення новоутворених районних рад. Злагоджено, згідно децентралізації, передали приміщення на баланси новостворених громад. Затвердили районний бюджет на 2021 рік. Питань насправді дуже багато, і ми намагаємося реагувати та вирішувати кожне. Моє завдання, як голови – це гуртувати депутатів різних партійних уподобань на виконання тих завдань, що стоять перед громадами району. Переконаний, що у вирішенні цих завдань я знайду згоду і порозуміння не тільки депутатського корпусу, виконавчої влади, а й громадських організацій та політичних партій.

Одним словом, зорано поле і засіяно зерно. Тепер потрібен старанний догляд і праця, щоб воно дало добрий урожай – вагомі обжинки.

Планів багато, бажання працювати є, хотілося б більшої допомоги від жителів району, від громади.

P.S.: Щодня боляче споглядати, як знане в усьому світі місто Кам’янець-Подільський втрачає сьогодні свою інвестиційну, туристичну привабливість, адже зі скандальною, агресивною владою ніхто не бажає мати діла. Багато часу та зусиль знадобиться у майбутньому, щоб повернути знову Кам’янцю репутацію відкритого, доброзичливого, мирного та дружнього міста. Але це буде колись, а поки воно потопає в інтригах, бруді і чварах.