З ОФІЦІЙНИМ ВІЗИТОМ…

У рамках поїздки голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з керівниками територіальних громад Кам’янеччини – головою Кам’янець-Подільської районної ради Михайлом Сімашкевичем, Кам’янець-Подільським міським головою Михайлом Посітком, Староушицьким селищним головою Анатолієм Тимчуком, заступником Гуменецького сільського голови, Жванецьким сільським головою Тетяною Криворучко, Китайгородським сільським головою Юрієм Безродним, Орининським сільським головою Іваном Романчуком та Слобідсько-Кульчієвецьким сільським головою Юрієм Волощуком.

Під час зустрічі вона запевнила  учасників зустрічі, що обласна рада знає проблемні питання територіальних громад області та готова до співпраці з громадами відносно розвитку інфраструктури їх населених пунктів та підвищення якості життя для мешканців.

Зокрема, голова акцентувала увагу голів на тому, що пріоритетними напрямками розвитку громад має бути створення сприятливих умов для залучення інвестицій. Максимальну увагу, на переконання Віолети Лабазюк, варто приділити виведенню з тіні малого та середнього підприємництва, аби за рахунок податків наповнювати бюджети. З цією ж метою доцільно розвивати туризм та використовувати природні ресурси. Наголосила, також, на необхідності співпраці територіальних громад з Агенцією регіонального розвитку щодо написання грантових проєктів для залучення донорських коштів у громади.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання пов’язані зі створенням об’єднаних територіальних громад та нових районних рад.

Голови ОТГ порушили перед головою обласної ради ряд проблемних питань своїх територій – це необхідність будівництва, реконструкції  та ремонту доріг, водопровідних мереж, закладів соціальної сфери.

Йшла мова про подальше функціонування ФАПів, які через відсутність фінансування з Національної служби здоров’я України громади утримувати не в змозі. Відтак, зважаючи на недостатню кількість санітарного транспорту та віддаленість центрів ПМСД від сільських населених пунктів, голови громад виступили за збереження ФАПів у селах з метою надання первинної допомоги населенню на місцях.

Під час спілкування голова анонсувала проведення економічного форуму з метою залучення інвесторів на Хмельниччину. З метою аналізу ефективності програми підтримки агропромислового комплексу також планується провести засідання круглого столу з фермерами.

«Наше завдання – відкриття можливостей для територіальних громад. Обласна рада готова сприяти у вирішенні проблемних питань тергромад та відкрита до співпраці. Разом з тим, найліпшим мотивом до їх розвитку має стати відповідальність та ініціативність самих керівників на місцях”, – заявила голова ради Віолета Лабазюк.