Із засідання сесії районної ради

08 квітня скликано сорок четверту (позачергову) сесію районної ради,  на порядок денний якої було внесено 8 питань:

– Про обрання заступника голови Кам’янець-Подільської районної ради;

– Про припинення комунального некомерційного підприємства «Орининська районна лікарня № 2» шляхом його ліквідації;

– Про припинення комунального некомерційного підприємства «Староушицька районна лікарня № 3» шляхом його ліквідації;

– Про звернення Кам’янець-Подільської районної ради щодо ситуації, яка склалася внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону»;

– Про внесення змін до рішення сорок другої сесії районної ради VII скликання від 27 лютого 2020 року № 11;

– Про внесення змін до районного бюджету Кам’янець-Подільського району на 2020  рік;

– Про районну Програму підтримки комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Хмельницької обласної ради на 2020 рік;

– Про затвердження розміру заробітної плати, який  враховується при   визначенні  вартості   будівництва   об’єктів   комунальної  власності на 2020 рік.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», шляхом таємного голосування депутати обрали заступником голови районної ради Мосендза Петра Петровича, кандидатуру якого запропонував голова ради Віктор Кривак.

Проблемним стало обговорення питання припинення комунального некомерційного підприємства «Орининська районна лікарня № 2» шляхом його ліквідації.

Внесення його на розгляд сесії було зумовлено наступним:

КНП «Орининська районна лікарня № 2» фінансувалося за рахунок цільових коштів медичної субвенції з державного бюджету та власних доходів районного бюджету. Проте, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України, у зв’язку з переходом лікарень з 01 квітня 2020 року на фінансування через Національну службу здоров’я України, в районному бюджеті на вторинну ланку охорони здоров’я передбачено видатки на утримання всіх закладів,              в тому числі, на оплату праці з нарахуванням медичним працівникам, лише на І квартал 2020 року.

         Для отримання підприємством коштів через Національну службу здоров’я України необхідно було виконати ряд умов, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 391                   «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення», зокрема, отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із вказаною службою. Але станом на               31 березня 2020 року визначені вимоги не були реалізовані, тому для подальшої діяльності цього закладу охорони здоров’я не передбачено отримання державного фінансування.       

         Саме ця обставина стала підставою для проведення скорочення чисельності і штату працівників лікарні.

В ході розгляду питання не було віднайдено узгодженої позиції, окремі депутати залишили сесійну залу. Через відсутність кворуму голова районної ради був змушений оголосити перерву у пленарному засіданні.