Лікарняні під час карантину

Через загрозу поширення коронавірусу в Україні запроваджено карантин, в умовах якого діє особливий порядок видачі листків непрацездатності.

Карантин є окремим страховим випадком, тож на період його дії Фонд соціального страхування України фінансує надання допомоги за лікарняними листками з двох додаткових підстав:

1. У зв’язку з відстороненням від роботи для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення.

Таке відсторонення відбувається якщо:
 – особа контактувала з інфекційним хворим або сама є бактеріоносієм;
 – особа не може бути тимчасово переведена за її згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

На період тимчасового відсторонення від роботи, лікарняний лист таким особам видає інфекціоніст або лікуючий лікар згідно з висновком лікаря-епідеміолога.

Щодо порядку та розміру оплати таких лікарняних листів, то варто зауважити, що застрахованій особі, тимчасова непрацездатність якої викликана карантином, надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Розмір такої допомоги залежить від тривалості страхового стажу й розміру середньоденного доходу працівника та обчислюється за загальними правилами:
 – 100% середнього доходу за наявності страхового стажу понад 8 років і за наявності пільг;

– 70 % середнього доходу за наявності страхового стажу від 5 до 8 років;
 – 60% середнього доходу за наявності страхового стажу від 3 до 5 років;
 – 50% середнього доходу за наявності страхового стажу до 3 років.

2. На період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемії.

Допомога таким особам фінансується Фондом соціального страхування на підставі виданого у встановленому порядку відповідного лікарняного листа.
 Необхідно звернути увагу на те, що перші п’ять днів такий лікарняний оплачує роботодавець, а вже починаючи з шостого дня виплата здійснюється Фондом соціального страхування.

Розмір такої допомоги складає 50% середнього доходу особи незалежно від страхового стажу.

Щоб отримати правову консультацію:

 напишіть на нашу електронну пошту: kamyanets-podilsk.khmelnytskyi@legalaid.km.ua; 

 зателефонуйте на номер центру: (03849) 5-01-59, 5-01-62; (097) 894-49-00.

Необхідні документи можна залишити в  скриньці для кореспонденції, що знаходиться при вході на 3-й поверх приміщення місцевого центру за адресою: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, 44.