Публічне представлення звіту про виконання районного бюджету за 2018 рік

Управління фінансів районної державної адміністрації на виконання статті 28 Бюджетного кодексу України з метою дотримання одного із принципів функціонування бюджетної системи публічно представило громадськості інформацію про виконанням районного бюджету за 2018 рік.

Публічне представлення результатів за попередній звітний рік відбулося у сесійній залі районної ради 05 березня 2019 року.

Начальником управління фінансів районної державної адміністрації Федиком О.Г. в доступному форматі оприлюднена інформація щодо обсягів дохідної та видаткової частини районного бюджету, обсягів фінансування усіх галузей районного бюджету, фінансування місцевих програм, кредитування, освоєння коштів субвенції з державного та обласного бюджетів, а також субвенцій з бюджетів об’єднаних територіальних громад та сільських бюджетів.

Крім того, присутніх проінформовано про виконання показників зведеного бюджету району, названо основні проблеми та успіхи в сфері бюджетного фінансування. Одночасно вказано на резерви наповнення місцевих бюджетів, на які треба зосередити увагу головам територіальних громад, відповідним службам РДА та управлінню ДФС в районі у 2019 році, а саме:

збільшення надходжень за рахунок легалізації тіньової зайнятості завдяки офіційній реєстрації всіх працюючих осіб та виключення випадків отримання оплати праці в «конверті»; відображення в звітності фактичних виплат працюючим, а не мінімальної зарплати; зменшення кількості працюючих на неповну ставку; ліквідація податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб; перегляд ставок орендної плати по землях сільськогосподарського призначення , землях комерційного призначення та по землях водного фонду; погашення податкового боргу; повнота здачі в оренду земель та укладення нових договорів з врахуванням середніх ставок по області; реальне відображення даних про обсяги реалізованих підакцизних товарів та повнота надходження акцизного збору до бюджету; затвердження оптимальних ставок податку на нерухоме майно та повнота бази оподаткування податком та інші резерви.

Учасники зібрання у форматі «запитання – відповідь» отримали вичерпну інформацію щодо фактичних обсягів надходжень до районного бюджету, обсягів фінансування окремих галузей та статей видатків, особливо витрат бюджету розвитку. Зустріч відбулася в конструктивному руслі та доступному форматі. Також присутнім наголошено, що матеріали із бюджетних питань (затвердження бюджету, уточнення показників та звіт про виконання) розміщуються на офіційних сайтах районної державної адміністрації та районної ради.