Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
Обласний конкурс журналістських робіт у 2018 році на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області

Хмельницька обласна рада в рамках діяльності Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошує проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області. Конкурс присвячений висвітленню започаткованої в Україні масштабної реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращим практикам, ініціативам й позитивним зрушенням в розвитку громад Хмельницької області.

Номінації Конкурсу

До участі у Конкурсі допускаються матеріали, створені у 2017-2018 роках в наступних чотирьох номінаціях: «Краща онлайн-публікація» «Краща публікація у друкованих ЗМІ» «Кращий радіоматеріал» «Краща телепрограма, сюжет».

Тематика робіт

На Конкурс приймаються роботи з тематики реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, які висвітлюють різні аспекти процесу реформування. В рамках Конкурсу перевага надаватиметься матеріалам, які відповідають такій тематиці: конституційна реформа в Україні в частині децентралізації влади; мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформ, спрямованих на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування; добровільне об’єднання територіальних громад (реалізація Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»); співпраця територіальних громад (реалізація Закону України «Про співробітництво територіальних громад»); фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад від реалізації положень оновлених Бюджетного та Податкового кодексів, нової регіональної політики включно з функціонуванням Державного фонду регіонального розвитку); кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціальноекономічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям. Дедлайн: 31.10.2018 року

В кожній з чотирьох номінацій визначаються три переможці, які нагороджуються дипломами та грошовими преміями у розмірі: І премія – 10000 грн. ІІ премія – 7000 грн. ІІІ премія – 5000 грн.

Учасники Конкурсу

Учасниками Конкурсу можуть бути автори матеріалів, розміщених вперше у 2017- 2018 роках у національних, регіональних та місцевих друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної).

Вимоги до матеріалів

Подані на Конкурс матеріали повинні відповідати таким основним вимогам та критеріям: - матеріали мають бути опублікованими в ЗМІ вперше у 2017-2018 роках; - матеріали мають відповідати тематичним пріоритетам Конкурсу; - матеріали мають фахово висвітлювати тематику, коректно застосовуючи необхідну термінологію; - матеріали мають містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті реформи, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування та/чи громади. - автори конкурсних медіа матеріалів мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо). Інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи цільову аудиторію. Для учасників номінації «Краща онлайн-публікація»: - текст статті в форматі .doc з посиланням (лінком) на першу публікацію матеріалу в онлайн виданні та зазначенням дати першої публікації; - скріншот екрану публікації у форматі .jpeg., що містить повний текст та дату публікації. - кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн. - загальний обсяг файлу не повинен перевищувати 10 Мб. Для учасників номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ»: - текст статті в форматі .doc з позначенням реквізитів (назви, номера та дати) друкованого ЗМІ, де він був вперше опублікований; - скановане зображення статті у верстці друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з його реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf. - кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн. - загальний обсяг файлів не повинен перевищувати 10 Мб. Для учасників номінації «Кращий радіоматеріал»: - аудіозапис в форматі .mp3, .wma студійної якості а також текстове розшифрування радіоматеріалу в форматі .doc. - довідка з радіокомпанії із підтвердженням дати виходу радіоматеріалу у ЗМІ. - хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 20 хв. - загальний обсяг файлів не повинен перевищувати 40 Мб. Для учасників номінації «Краща телепрограма, сюжет»: - відеозапис в форматі .mp4, .avi студійної якості, а також текстове розшифрування матеріалу відеоматеріалу в форматі .doc. - довідка з телекомпанії із підтвердженням дати виходу відеоматеріалу у ЗМІ. - хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 45 хв. - загальний обсяг файлів не повинен перевищувати 700 Мб. Кожен учасник може подати на Конкурс одну роботу в будь-якій із номінацій

Для участі в Конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму Конкурсу та додати до неї одну роботу (публікацію, або аудіо- чи відеозапис) у вигляді посилання (link) на цю роботу, яка попередньо завантажується автором на файлообмінні хмарні сервіси або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud та має знаходитися там у вільному доступі до моменту оголошення переможців Конкурсу. Рішення про визначення переможців Конкурсу буде оголошено до Дня місцевого самоврядування 7 грудня 2018 року та оприлюднено на офіційному сайті Хмельницької обласної ради, в газеті «Подільські вісті» та в інших засобах масової інформації.

Детальна інформація про умови та порядок проведення Конкурсу за посиланням http://km-oblrada.gov.ua/pro-oblasniy-konkurs-zhurnalistskikh, тел. (0382) 76-53-33 або e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Довідково

За ініціативи Ради Європи в Україні з 2016 року започатковано та проводиться щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», який з 2017 року є конкурсом Мінрегіону України. З 2017 року методологія конкурсу була адаптована до обласного рівня та відповідні конкурси були започатковані та проведені за методологічної підтримки Ради Європи у Вінницькій, Донецькій, Харківській, Чернігівській та Хмельницькій областях. Зокрема, рішенням 13 сесії Хмельницької обласної ради VII скликання від 24 травня 2017 року № 66-13/2017 започатковано з 2017 року проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області. У Хмельницькій області у 2017 році Конкурсною комісією було розглянуто 36 робіт, які були подані авторами за час проведення конкурсу у всіх номінаціях.