Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
З нагоди Дня інженерних військ України

3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року в знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України. З нагоди цього дня в РКЦМ «Розмай» відбулися урочисті заходи. Привітати і нагородити подарунками, відзнаками та почесними грамотами прийшли народний депутат України Володимир Мельниченко, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич та голова Кам’янець-Подільської районної ради Віктор Кривак.

Грамотами Кам’янець-Подільської районної ради за старанність, розумну ініціативу, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня інженерних військ було нагороджено: прапорщика, техніка випробувально-виробничої майстерні вибухових пристроїв загону контролю якості проведення робіт з розмінування військової частини А2641 – Андрія Олійника; старшого солдата, машиніст екскаватора-сапера взводу забезпечення військової частини А2641-Віталія Валявського; старшого солдата, водія-сапера відділення знищення вибухонебезпечних предметів загону знищення вибухонебезпечних предметів військової частини А2641-Олександра Мандзюка; солдата, водія-сапера групи знищення вибухонебезпечних предметів загону знищення вибухонебезпечних предметів військової частини А2641-Володимира Том’яка;

солдата, водія-сапера відділення спеціального мінування загону спеціального мінування військової частини А2641 – Павла Свідерського. Слід зазначити, що у загальній структурі Збройних Сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ ЗС України входять до складу Сухопутних військ, Військ Протиповітряної оборони та Військово-морських Сил, а у складі військово-повітряних Сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. Інженерні війська дуже цікавий рід військ. Саме інженерні війська першими освоювали новітні засоби ведення війни, впроваджували їх в арсенал армії. З інженерних військ виділилися в самостійні роди військ залізничні війська, війська зв'язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація. Інженерні війська — це війська переднього краю.

У воєнний час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільця і танкістам просування вперед. Інженерна розвідка вивчає місцевість, на якій мають бути бойові дії, вона зобов'язана виявити, що готує супротивник для ускладнення просування військ. Інженерні війська залучаються для фортифікаційного обладнання позицій: уривки окопів і траншей, споруди укриттів для техніки та особового складу, ходів сполучення, обладнання наглядових і командних пунктів. Інженерні війська готують, містять і маскують шляхи для просування військ. Вони ж влаштовують переправи через водні перешкоди, маскують війська і об'єкти, забезпечують війська водою. Окрім вирішення безпосередніх завдань інженерного забезпечення бою на інженерні війська покладено завдання забезпечення інших родів військ шанцевим інструментом, електротехнічними засобами (від ліхтариків і батарей до пересувних атомних електростанцій), забезпечення частин і підрозділів електроенергією.