Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
Тварини – чудо природи!

Про Всесвітній день захисту тварин вирішили нагадати своїм користувачам у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці. До уваги користувачів представленафотовиставка «Знай, люби, бережи братів наших менших!», яка містить світлини про домашніх улюбленців та догляд за ними. Фото представили працівники НПП «Подільські Товтри», які щорічно проводять акцію «Тварини у моєму житті» із дітьми шкіл міста та району. На виставці представлені найкращі роботи.

Цікавий та змістовний огляд фото провела для відвідувачів зав відділом обслуговування бібліотеки Оксана Клімова. Вона розповіла присутнім про історію свята, яке святкують 4 жовтня, в день пам’яті Святого Франциска Ассизського (він помер 4 жовтня 1226 року), релігійного мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на землі. Трепетне відношення до будь-якого прояву життя, до всіх істот, що живуть, здатність співчувати і відчувати їх - зробили його святим, шанованим у всьому світі. Рішення відзначати Всесвітній день тварин було прийняте 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху захисту природи, який відбувався у Флоренції в 1931. Всі, хто завітав цього дня до бібліотеки дізналися багато цікавого, наприклад: у Великобританії кішки знаходяться на службі Британського музею з моменту його заснування. Вони охороняють колекції музею від гризунів. Коти носять уніформу та отримують заробітну платню; в резиденції британських прем'єрів постійно знаходиться на службі кіт. Останній кіт на Даунінг – стріт, 10 – це кіт Хамфрі. Традиція утримувати в штаті урядової резиденції пухнастих мишоловів нараховує століття.

Зворушливо звучала інформація про історію пам'ятника собакам, що є в Україні. В липні 1941 року в Черкаській області відбувся запеклий бій між фашистами та бійцями окремої коломийської прикордонної комендатури. 500 прикордонників та 150 їхніх службових собак вступили в нерівний бій і полягли смертю хоробрих. Собаки разом з солдатами знищили сотні фашистів. А коли загинули їхні господарі, віддані тварини полягали біля мертвих тіл прикордонників і нікого не підпускали до них, поки не загинули. Мешканці села, біля якого відбулася битва, дбайливо поховали солдат разом з їхніми четверолапими друзями. Пам`ятник на місці подвигу закликає зупинитись та вклонитись могилі героїв – людей і собак.

Шановні користувачі! В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги.

Підготувала Юлія Воронюк бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ