Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
Свято Івана Купала в Оринині

Упродовж багатьох століть український народ творив своє, тільки йому властиве духовне становище, наповнене своєрідними ритуалами. Одним з найяскравіших святкувань наших предків було свято Івана Купала, яке бере початок із давніх-давен і сягає своїм корінням у ті часи, коли наші пращури розпочали хліборобський календарний цикл. У наш час ми усвідомлюємо свято Івана Купала як дійство добра, щирості, миролюбності слов’янської душі. Воно утверджує єдність природи і людини, святе почуття господаря на рідній землі, кличе бути причетним до великого храму тисячолітнього народного духу.

 

7 липня в с.Оринин на території кафе «Перевесло» вже вкотре проходило обласне свято Івана Купала. В заході взяли участь: заступник голови районної адміністрації Павло Довгопол, заступник голови адміністрації Віталій Дубицький, заступник голови районної ради Остап Колотило та власник кафе «Перевесло» Василь Строяновський. Також до них приєднались працівники управління культури, туризму і курортів ОДА обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, «народні» та аматорські колективи району, переможці огляду-конкурсу «День культури на селі», колективи Дунаєвеччини та Чемеровеччини.

Завершилося свято феєрверком, якому передувало купання Купайла, пускання вінків на воду, спалювання Марени, вогняне коло, ведення хороводів та стрибання через купальське вогнище. Також гостей в цей день частували кашею та рибною юшкою і кожен з них мав можливість цікаві сувеніри.