Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
Людина починається з добра

Заслужений працівник сільського господарства УРСР, Почесний громадянин Кам'янець-Подільського району Сергій Авксентійович ЩЕРБАНЬ не любить багато говорити, хизуватися, повчати. Навпаки. Цей мудрий керівник міг колись об'їхати кілька інших колгоспів, щоб подивитися, як у сусідів спориться робота, що можна в них перейняти та чого навчитися. При цьому він і подумки не проявляв будь-якої зарозумілості або гордині. Такі риси притаманні тільки справді мудрим від природи українцям... Своєю невтомною наполегливою працею він здобув заслужений авторитет умілого й знаючого керівника.

Напередодні нашому герою виповнилося 89 літ. Аби привітати з цією датою колишнього керівника колгоспу «Прогрес» с.Привороття навідалися голови районної ради Іван Романчук, голова райдержадміністрації Михайло Желізник, начальник відділу внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю РДА Віталій Заклевський і Заслужений працівник сільського господарства України, депутат районної ради Сергій Кротік.

 

Біографія в іменинника, можна сказати, коротка. Бо понад 40 років пропрацював на одному місці, очоливши один із найвідоміших на той час колгосп «Прогрес». Лише в 70-річному віці Сергій Авксентійович пішов на заслужений відпочинок. Та й навіть зараз він не стоїть осторонь розвитку своєї малої батьківщини.

Сповнилося радості серце працелюба, коли дізнався, що знову на території Привороття запрацював цегельний завод, продукція якого за часи правління Сергія Щербаня набула неабиякого попиту серед подолян. Радіє серце хлібороба, що обробляються поля, доглянуті колись його руками, збереглися тракторний стан, ферми, розвивається тваринництво. Бо на зміну прийшов теж гідний господар – філія «Кам'янець-Подільська» ТОВ СП «НІ­БУ­ЛОН».

А ще не забуває защораз запитати в своєї внучки, теперішнього голови Приворотської сільської ради Лариси Вусатої, як справи в територіальній громаді. Нерідко підкаже, дасть слушну пораду. Бо ж переживає за славу свого роду, а головне – за громаду. Ось і зараз не упустив нагоди й порадів разом з гостями від того, що адміністративний будинок сільської ради перетворився на сучасний комфортабельний офіс. Сяє новими куполами церква. Її, до речі, Сергій Авксентійович не дав зруйнувати в радянський період, коли її закривали атеїсти, а створив у ній музей. Минули часи й церква знову належить громаді.

Вдячні односельці своєму колишньому керівнику. Адже жоден населений пункт не може похизуватися стількома знаними людьми, які за нелегку, сумлінну працю були удостоєні високих державних нагород. Так, за останні роки головування Сергія Щербаня їх налічувалося понад 60. Трударі за його спиною завжди почувалися спокійно. Він з ними радився, між ними була взаємна довіра. Це, на думку іменинника, – основне в роботі керівника будь якого рангу.

А ще, як справжній українець, Сергій Авксентійович полюбляє вареники. Як зізналася його онука Лариса Миколаївна, їх для улюбленого дідуся потрібно для однієї порції приготувати понад три десятки. Та ще полюбляє голова роду, аби були вони невеликими за розміром. І смакував би українською стравою Сергій Щербань хоча б кожного дня, бо ж вона ніколи не приїдається.

Ось такий він, хлібороб з діда-прадіда. Завдяки своїй наполегливій праці та організованості йому вдалося змінити ситуацію в малій батьківщині на краще. Велика заслуга в цьому, насамперед, небайдужих, добрих, щедрих душею селян, які підтверджують стару істину: людина починається з добра. І поки жива їх ініціатива, українське село буде жити й процвітати, адже основа його багатства – люди.