Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
Відбувся Пленум про стан роботи районної організації ветеранів України

21 березня відбувся Пленум районної організації ветеранів України. У роботі Пленуму взяли участь голови первинних організацій ветеранів та члени ревізійної комісії районної ради, а також запрошені: заступник голови районної ради Віктор Єрменчук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Петро Середа, начальники відділів та управлінь: освіти, культури, земельних ресурсів, Пенсійного фонду, економіки, агропромислового розвитку, директор територіального центру, в.о. головного лікаря комунального закладу Кам’янець-Подільського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, голова постійної комісії з питань освіти і культури, сім’ї, молоді, спорту, туризму, охорони здоров’я та соціального захисту населення, голови спілок воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО, організації ветеранів МВС району.

Детальніше...
 
З нагоди 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря

Тарас Григорович Шевченко - це вічний вогонь, який ніколи не згасне в серцях українців, а його творчість - це недоторкана святиня, якою пишаються та дорожать наші співвітчизники. І з нагоди 204-ї річниці від дня народження великого творця, видатного українського поета, художника і громадського діяча, 9 березня біля пам’ятника Т.Г. Шевченка в с. Кам’янка відбувся урочистий мітинг.

Детальніше...
 
Шановні жителі Кам’янеччини!

7 березня виповнюється 95 років Кам’янець-Подільському району. Історія – це те, що відбувалося протягом певного періоду, те, що люди, громада, суспільство визнали за потрібне пам’ятати.

Пам’ятаймо, наше життя буде таким, яким ми зробимо його самі! Впевнені, що найближчі плани і далекосяжні проекти, направлені на забезпечення життєвих потреб жителів нашого району, будуть успішно реалізовані нашими спільними зусиллями!

У день 95-річного ювілею щиро дякуємо всім жителям району за працелюбність, професіоналізм, плідну працю, уміння жити і працювати на благо Кам’янеччини, Хмельниччини і України в цілому. Кам’янець-Подільський район назавжди залишиться для вас найріднішим!

Бажаємо вам міцного здоров’я, спокою і сімейного благополуччя, веселого святкового настрою та довгих років життя.

Віктор Кривак, голова районної ради

Василь Сукач, голова районної держаної адміністрації

 
Безоплатна вторинна правова допомога

Безоплатна вторинна правова допомога – це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України. Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні, які розпочали свою роботу з 1 липня 2015 року. Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатись на сайті www.legalaid.gov.ua, або в операторів гарячої лінії 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів). Один із таких центрів знаходиться у м. Кам’янці – Подільському, за адресою: м. Кам’янець-Подільський вул. Пушкінська, 44, каб. 306.

Детальніше...
 
Новини податкового законодавства

Любі наші Жінки!

Щиро вітаємо Вас з Міжнародним Жіночим Днем 8 Березня! Цей день несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання – пов’язане із жінкою. Щиро бажаємо Вам, наші дорогі жінки, міцного здоров’я, довічного щастя, шаленого кохання та постійного добробуту. І нехай Вас ніколи не обминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів та життєвих перемог.

З повагою, начальник Кам’янець-Подільської ОДПІ Ігор Бєлко

Підприємець-єдинник, який продає пиво у пляшках, повинен встановити РРО

Кам’янець-Подільська ОДПІ інформує, що здійснення роздрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів фізичними особами підприємцями, які сплачують єдиний податок без застосування РРО з використанням РК та КОРО не передбачено. Це правило діє з 20 грудня 2017 року, коли набрала чинність Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336" від 18.12.2017 р. № 984. На думку Регуляторно-правового департаменту, для вирішення колізії між Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР та Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, як регулюючих суміжні правовідносини, ГУ ДФС в областях та м. Києві слід керуватись останнім, Законом про РРО. Лист Регуляторно-правового департаменту ДФС від 19.02.2018 р. № 358/99-99-01-01-18

Декларуємо доходи від продажу власного рухомого майна

Кам’янець-Подільська ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 173.1 статті 173 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід фізичної особи – платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, тобто 5 %. Пунктом 173.2 статті 173 ПКУ визначено, що як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, тобто 5%. Крім того дохід, отриманий фізичною особою від продажу власного рухомого майна, який підлягає оподаткуванню ПДФО, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

Особливості оподаткування доходу від продажу громадянами сільгосппродукції

Фахівці Кам’янець-Подільської ОДПІ звертають увагу громадян на основні аспекти оподаткування сільгосппродукції, а саме: - підпунктом 165.1.24. пункту 165.1. ст.165 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України: - під час продажу своєї сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки форми №3ДФ, про наявність у нього земельних ділянок. Отже, така довідка є підставою для того, аби не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, отриманого доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції; Довідка форми №3ДФ, про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси платника, упродовж п'яти робочих днів із дня отримання письмової заяви про видачу такої довідки. Зауважимо, що оригінал довідки зберігається у власника сільгосппродукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

З Реєстром неприбуткових установ та організацій можна ознайомитись у Електронному кабінеті

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок). Відповідно до п. 12 Порядку з метою забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб відомостями, що містяться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), на офіційному веб-сайті ДФС забезпечується відкритий доступ до таких відомостей. З Реєстром можна ознайомитись у відкритій та приватній частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС (https://cabinet.sfs.gov.ua). Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів. Для перевірки даних щодо включення до Реєстру достатньо здійснити пошук за кодом ЄДРПОУ або найменуванням неприбуткової організації.

Платникам податку на прибуток про прискорену амортизацію

Кам’янець-Подільська ОДПІ доводить до відома платників податку на прибуток, що право на нарахування прискореної амортизації передбачено п.43 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Так, платники податку на прибуток мають право застосовувати з 01.01.2017 мінімально допустимий строк амортизації (два роки) для основних засобів (далі — ОЗ) четвертої групи (машини та обладнання) для розрахунку амортизації за прямолінійним методом – щодо нових ОЗ, якщо витрати на їх придбання понесено (нараховано) платником податків після 01.01.2017 і для таких ОЗ забезпечується одночасне виконання вимог: ● не були введені в експлуатацію та не використовувалися на території України; ● введені в експлуатацію в межах одного з податкових (звітних) періодів, починаючи з 01.01.2017 до 31.12.2018; ● використовуються у власній господарській діяльності та не продаються або не надаються в оренду іншим особам (за винятком платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна). У разі недотримання встановлених вимог, починаючи з дати введення таких ОЗ в експлуатацію, платник податку на прибуток у податковому (звітному) періоді, в якому відбувся факт невикористання ОЗ у власній господарській діяльності або їх продаж, зобов’язаний відкоригувати фінансовий результат до оподаткування на такі різниці: ▪ збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму нарахованої амортизації ОЗ відповідно до п.43 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ протягом податкових (звітних) періодів, у яких здійснювалося нарахування амортизації із застосуванням мінімально допустимих строків амортизації ОЗ; ▪ зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму розрахованої амортизації таких ОЗ згідно з п.138.3 ст.138 ПКУ за відповідні податкові (звітні) періоди.

Строк зберігання архіву файлів про прийняту електронну звітність

Кам’янець-Подільська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, що строк зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері. Архів файлів про подання звітності контролюючим органам у електронному вигляді (у тому числі якщо перевірка не проводилась 3 роки) повинен зберігатися у платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності.

Про застосування реєстратора розрахункових операцій

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені ЗУ від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) (далі – Закон№481). Статтею 1 Закону 481 визначення місця торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами передбачає наявність обладнаного реєстратора розрахункових операцій або книги обліку розрахункових операцій. Разом з цим преамбулою Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон 265) зазначено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається. Статтею 2 Закону 265 наведено визначення розрахункової операції як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. Слід зауважити, що Закон 265 з питань застосування (незастосування) реєстраторів розрахункових операцій є спеціальним Законом. Таким чином предметом регулювання Закону 265 є в тому числі розрахункові операції як приймання від покупця готівкових коштів за місцем реалізації товарів. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік). Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 984 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336" (набрала чинності 20.12.2017) пункт перший Переліку викладено в новій редакції. Відповідно до нової редакції пункту першого здійснення роздрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій не передбачено. На підставі вищевикладеного роздрібна торгівля пивом у пляшках та бляшанках фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок здійснюється із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Порядок декларування доходів, отриманих громадянами від надання послуг на розважальних заходах (весіллях, днях народження, тощо)

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта господарювання або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність. Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язані до 2 травня 2018 року, що настає за звітним, надати податкову декларацію про майновий стан та доходи, в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Декларування успадкованого майна у разі сплати податку протягом звітного року

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи. Водночас, дохід у вигляді вартості успадкованого майна у декларації не відображають такі категорії громадян: - спадкоємці-нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини; - спадкоємці, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою; - спадкоємці - резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини. Тобто спадкоємці - резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, не зобов’язані декларувати отриманий дохід за відсутності інших підстав для подання декларації. Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 218