Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net
НОВИНИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Платникам ПДВ: скорочено час для реєстрації ПН/РК

Звертаємо увагу, з 24.03.2018 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 204, якою внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого власною постановою від 29.12.2010 р. № 1246.

Змінами, зокрема, передбачено:

- операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. (Нагадаємо, що попередньою редакцію Порядку тривалість операційного дня було встановлено з 0 до 23-ої години);

- технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків;

- якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Крім того, відповідно до внесених змін податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

 
НОВИНИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Студент працює: чи має він право на податкову соціальну пільгу

Кам’янець-Подільська ОДПІ повідомляє, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн. Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4). Студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу ( у 2018 році – 1321,5 грн.).

При цьому, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати не застосовується. Отже у разі, якщо студент, який не отримує стипендію та одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то у 2018 році він має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 1321,5 грн., за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 2470 гривень.

При цьому студент повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету. Зазначена норма визначена п.п. 169.1.3 і п.п. 169.2.3 ст. 169 Податкового кодексу України.

Обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий аппарат

Кам’янець-Подільська ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, у разі перевищення платниками єдиного податку – фізичними особами, в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ПКУ не поширено на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231, які застосовують РРО не залежно від обсягу отриманого доходу.

Нагадаємо, що відповідно статті 292 ПКУ, для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.292 ПКУ, тобто включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), (пункт 292.1статті 292 Податкового кодексу України).

Водночас у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) лише в безготівковій формі шляхом перерахування покупцем коштів із поточного рахунка на поточний рахунок підприємця або внесення покупцем коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточний рахунок підприємця, потреби у використанні РРО не виникає.

Спадщину та дарунок від нерезидента, далеких родичів та знайомих слід задекларувати до 1 травня 2018 року

Кам’янець-Подільська ОДПІ повідомляє, що громадяни, які у 2017 році отримали спадщину (дарунок) від родичів першого та другого ступеня споріднення, не зобов’язані подавати декларацію і сплачувати податок з суми отриманої спадщини (дарунка).

Нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи відповідно до ступеня споріднення вважаються:

- перший ступень споріднення – батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені;

- другий ступень споріднення - рідні брати та сестри фізичної особи, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих, мають з вказаної суми спадщини (дарунка) сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від нерезидента, незалежно від ступеня споріднення, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплати з вказаної суми спадщини (дарунка) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Одночасно повідомляємо, що громадяни, які отримали спадщину (дарунок) не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення та від нерезидентів зобов’язані подати податкову декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік у строк до 1 травня 2018 року, до контролюючого органу за місцем податкової адреси громадянина (тимчасового проживання) та самостійно сплати податок та збір до 1 серпня 2018 року.

 
Вшанували пам'ять визволителів

З нагоди 74-ої річниці від дня вигнання нацистських окупантів з  Кам’янець-Подільського району, 26 березня біля меморіального комплексу загиблим воїнам у селі Довжок відбувся мітинг пам’яті, за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, голови районної організації ветеранів України Едуарда Кульчицького, голови Довжоцької сільської ради Руслана Рябого, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників установ та організацій, жителів громади.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів учасники мітингу вшанували пам’ять захисників та усіх жителів району, які загинули під час окупації.

У цей священний день ми низько схиляємо голови у глибокій пошані перед загиблими на фронтах. Вони не шкодували сил, власного життя заради миру та спокою на нашій рідній землі. Пам’ять про визволителів нашого краю та односельців, які загинули на фронтах війни живе і буде вічно жити в серцях людей.

 
В районі ще один 100-річний ювілей…

24 березня гарного та сонячного весняного дня, 100-річний ювілей відзначила жителька нашого району Чорна Лідія Миколаївна, яка проживає у селі Подільське.

На своєму життєвому шляху вона пережила безліч різних як щасливих так і важких моментів. Привітати ювілярку від керівництва району прибули голова районної ради Віктор Кривак, заступник голови Староушицької об’єднаної територіальної громади Василь Горбняк, секретар селищної ради Лариса Розворук, в.о. старости с.Подільське Оксана Ларукова, учні місцевої школи, які побажали поважній ювілярці міцного здоров’я, миру, добробуту, уваги і поваги від всієї родини. В свої 100 років, ювілярка залишається життєрадісною та усміхненою берегинею роду.

 
НОВИНИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Незавершене будівництво не являється об’єктом оподаткування

Кам’янець-Подільська ОДПІ, нагадує платникам податків щодо обчислення податку на нерухомість, якщо об’єкт являється незавершеним.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) - є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об'єктом оподаткування згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 ПКУ - є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПКУ визначено перелік об'єктів нерухомості, які не є об'єктами оподаткування, до яких віднесена житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

У відповідності до статті 1 Закону України від 5 червня 2003 року N 898-IV "Про іпотеку" об'єкт незавершеного будівництва - це об'єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.

Проте після завершення будівництва, введення в експлуатацію і придбання права власності на окремий об'єкт нерухомого майна (житловій нерухомості) незалежно від кількості секцій групи житлових будинків, які визначені як об'єкт незавершеного будівництва, виникне обов'язок обчислити податок, подати декларацію до контролюючого органу та перерахувати податкове зобов'язання до бюджету.

Зазначемо, що юридична особа - платник податку, подає декларацію впродовж 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого впродовж календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (підпункти 266.8.1. та 266.8.2 пункту 266.8. статті 266).

Орендодавці декларують отримані доходи за попередній рік

Хочемо відмітити, що з кожним роком свідомість наших громадян, щодо сплати податків, безперечно зростає. Фізичні особи, які мають наміри займатись підприємницькою діяльністю, реєструються в органах влади як фізичні особи - підприємці та автоматично стають платниками податків та зборів. Значну кількість становлять підприємці, які обліковуються в Кам’янець-Подільській ОДПІ, за видом діяльності «здача в оренду власного нерухомого майна».

Але, на жаль, ще не всі громадяни нашого міста розуміють необхідність сплати податків з отриманих доходів. Враховуючи специфіку нашого міста, зокрема - туристичну привабливість, велику кількість навчальних закладів, то і кількість громадян, які займаються зазначеним видом діяльності повинна бути значно більшою.

Звертаємо увагу громадян на те, якщо здача в оренду власної нерухомості не носить постійний характер, в такому випадку громадяни можуть іншим шляхом узаконити отриманий дохід - шляхом декларування доходів з відповідною сплатою до бюджету податку на доходи фізичних осіб.

Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси до 1 травня 2018 року.

Податківцями здійснюється постійний контроль в межах своїх повноважень за дотриманням громадянами свого конституційного обов’язку щодо декларування отриманих доходів.

Особливості оподаткування земельних паїв

Спеціальні норми, які стосуються оподаткування саме доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), містяться в п. 170.1 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПК). Доходи від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю) оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПК, тобто 18 %.

Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2017 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка податку на доходи фізичних осіб - 18 відсотків).

Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) сплачується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо:

деклараційна кампанія 2018 року

триває до 01 травня 2018 року.

Детальніше про порядок декларування за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/

Детально про податкову соціальну пільгу

Що таке податкова соціальна пільга (далі –ПСП)

Податкова соціальна пільга дає можливість зменшити базу обкладання податком на доходи фізичних осіб. Застосовується пільга виключно до зарплатних виплат. Хто має право на ПСП

На загальну соцпільгу мають право всі працівники-резиденти, зарплата яких не перевищує місячного прожиткового мінімуму працездатної особи станом на 1 січня звітного року помноженого на 1,4 і округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році ПСП застосовують, якщо зарплата працівника не перевищує 2470 грн. Для одного з батьків, який користується соцпільгою у зв’язку з утриманням кількох дітей, дітей-інвалідів або зі статусом одинокої матері (батька, удови, удівця, опікуна, піклувальника), граничну суму зарплати збільшують кратно до кількості дітей.

Загальна пільга в поточному році становить 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленому на 1 січня звітного податкового року, в поточному році податкова соціальна пільга надається в розмірі – 881,00 грн., (п.п. 169.1.1. п.169.1. ст..169 Податкового кодексу України).

Які обмеження в застосуванні ПСП

Не застосовують соціальну пільгу в таких випадках:

- до інших доходів, ніж зарплата;

- якщо сума зарплатних виплат фізичної особі за місяць перевищує граничну суму;

- до зарплати, якщо працівник у цьому місяці одержував також доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

- до доходу фізичних осіб від підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Що необхідно для застосування соціальної пільги

Для отримання пільги наймана особа зобов’язана надати роботодавцю заяву. Застосовується пільга з дня одержання заяви та інших документів до всієї зарплати, яка нарахована за місяць. Що стосується доходів держслужбовців, до них соцпільгу застосовують автоматично, без подання заяви. Але щоб скористатися підвищеною пільгою, їм також потрібно подати відповідні документи.

Звертаємо Вашу увагу на те, що подавати щорічно заяву на застосування пільги не потрібно. Без нової заяви не обійтися тільки в тому випадку, коли змінилася підстава для надання пільги, тобто якщо працівник має право на підвищену соцпільгу, а саме:

- який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років — у розрахунку на кожну таку дитину 100% пільги (881 грн.);

- на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги (1321,50 грн.).

На застосування 150% суми пільги має право платник податку, який:

а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда - у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом;

ґ) є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, що утримують дитину-інваліда;

д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", крім осіб, що визначені у пункті «б» підпункту 169.1.4 пункту 169.1.статті 169 Податкового кодексу України.

Співробітник який має право на соцпільгу за декількома підставами, до його доходу застосовують тільки одну соцпільгу - найбільшу (за наявності заяви від працівника та необхідних документів).

Якщо документ, що підтверджує право на підвищену пільгу, втратив чинність, працівник втрачає право на таку пільгу.

Сектор організації роботи Кам'янець-Подільської ОДПІ

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 218