Головна

Корисна інформація

Наші координати

32300,
м.Кам'янець-Подільський,
пл. Вірменський ринок, 6
тел: (03849) 9-06-99
kprayrada@ukr.net

Увійти на сайт



Сила народу – в його традиціях Друк e-mail

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотеки. Ось і найбільш цікавішому та найбільш колоритнішому народному святу – святу Івана Купала бібліотекарі Кам’янець-Подільської центральної районної книгозбірні присвятили значну увагу. Свято Івана Купала – народне, красиве, романтичне дійство, яке неодмінно відбувається « на природі» й вже цим дуже приваблює жителів. До цього чудового свята підготували біля річки Смотрич книжкову викладку літератури «Ой на Івана, та й на Купала» з метою показати красу і неповторність цього поетичного свята природи і популяризувати купальський обряд з допомогою книг.

Детальніше...
 
Мальовниче село Княжпіль започаткувало нову традицію у житті громади Друк e-mail

Мальовниче село Княжпіль започаткувало нову традицію у житті громади, святкування Івана Купала, в ніч з 6 на 7 липня, яке здавна вважається святом молоді і кохання. Театралізоване дійство відбулося на березі річки Гниловідки. Всіх присутніх зі святом привітали сільський голова Лариса Ільніцька та депутат районної ради Василь Яковенко Перед жителями виступали місцеві аматори. Юнаки та дівчата водили хороводи навколо опудал Купало та Марени. Всі мешканці та гості села приєдналися до святкування цього стародавнього свята та купальських гулянь. Однак головна особливість цієї ночі - багаття, вогонь який очищує від усього лихого. Було споруджено одне велике вогнище. Поки палало купальське вогнище, символізуючи єднання неба та землі – навколо відбувались гуляння.

 
День працівника природно-заповідної справи Друк e-mail

З метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи істотний внесок фахівців та професіоналів, не байдужих людей до сьогодення та майбуття стану нашої природи у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці співробітниками Кам’янець-Подільського національно природного парку «Подільські Товтри» була представлена експрес-виставка «Скарби заповідної природи України» для користувачів бібліотеки.

 
Святкування Івана Купала в с.Оринин Друк e-mail

Вже не один рік поспіль гостинний розважальний комплекс «Перевесло» проводить на своїй території театралізовані дійства та виступи фольклорних, аматорських та інших колективів присвячені святу Івана Купала. Цей рік не був винятковим і 7 липня місцеві жителі та гості зібралися аби відсвяткувати цей день, згадуючи прадавні традиції. Головними атрибутами свята є Купало і Марена, що в різних місцевостях України готуються по-різному. Так, на Поділлі дівчата роблять «Купало» з гілки верби; для цього вони беруть гілку, квітчають її квітами й вінками, а потім ходять навколо такого «Купала», проводячи хороводи і співають пісень.

Детальніше...
 
Призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Друк e-mail

Призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особі визнаною інвалідом до 18-річного віку за загиблого брата у зоні проведення АТО.

Статтею 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено право на призначення пенсії в разі втрати годувальника непрацездатних членів сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні. Непрацездатними членами сім’ї згідно із п. «а» статті 30 зазначеного Закону є, зокрема, сестри, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому право на пенсію в разі втрати годувальника сестрам надається в тих випадках, якщо в них немає працездатних батьків.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 183