ВШАНОВУЄМО УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ  ДІЙ

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.
Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України.

У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.
З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Як і щороку, вшанували пам’ять про подвиг і на Кам’янеччині, де відбулося покладання квітів до пам’ятника.

Заступник голови районної ради Микла ЖОГАН вручив грамоти учасникам бойових дій на території Афганістану за активну громадянську позицію, участь у патріотичному вихованні молоді, допомогу військовим підрозділам Збройних Сил України по захисту суверенітету держави та з нагоди 33-ої річниці виводу військ з території Афганістану і Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав:

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами!

.