ЗА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯМ МАЙБУТНЄ

Асоціацією енергоефективності та енергозбереження України на базі Кам´янець-Подільської районної ради проведено форум сталого розвитку територіальних громад Кам´янеччини за підтримки голови обласної ради Віолети Лабазюк. У заході взяли участь віце-президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження Олександр Шейко, голова Кам´янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, голова Кам´янець-Подільської районної державної адміністрації  Олександр Анур´єв, заступник керуючого справами виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Юрій Марущин, представники територіальних громад  Кам´янець-Подільського району.

Учасники форуму обговорили актуальні питання, які стосуються планування розвитку територіальних громад,  зокрема з питань: проектування та впровадження сучасних та енергоефективних систем водопостачання для населення, розробки систем управління відходами у громадах, моніторингу якості повітря як складової екологічності району, розробки та встановлення систем пило- та шумозахисту у населених пунктах, енергозберігаючих систем освітлення, стратегії розвитку громад та проектів розвитку територій громад, термомодернізації та енергоефективності. Заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Юрій Марущин, презентуючи можливості схваленої обласною радою у грудні 2021 року Програми енергоефективності Хмельницької області на 2022-2026 роки, наголосив, що обласна рада у межах своїх повноважень та за наявного фінансового ресурсу намагається надавати підтримку на реалізацію необхідних для територіальних громад проєктів. Разом з тим, пріоритетом у діяльності обласної ради також залишається підтримка понад 100 закладів обласної комунальної власності. Відтак, через недостатній фінансовий ресурс обласного бюджету, виникає потреба залучення коштів з інших джерел, зокрема з державного бюджету, від суб´єктів підприємництва,
інвесторів, донорів міжнародної технічної допомоги тощо. Підтримкою для територіальних громад також може бути державна програма енергоефективності до 2027 року,  на реалізацію якої передбачається близько 2,7 млрд. гривень.  Розробка та впровадження даної програми – одна з вимог нещодавно прийнятого Закону України «Про енергоефективність». Учасників форуму зацікавила порушена під час форуму тематика. У жвавій дискусії представники територіальних громад мали можливість отримати кваліфіковані відповіді на запитання щодо впровадження енергоефективних систем і систем водопостачання на своїх територіях, що стане дієвою підтримкою у вирішенні проблемних питань енерго- та водозабезпечення.