СЬОГОДНІ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ 76-ту РІЧНИЦЮ ЗАВЕРШЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

2 вересня 1945 року, в Токійській бухті на борту американського лінкора «Міссурі», було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії, що ознаменувало завершення Другої світової війни – найкривавішої та наймасштабнішої війни в історії людства. Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року із німецьким вторгненням в Польщу. СРСР вступив в Другу світову 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили в Польщу та окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 року із німецьким вторгненням в СРСР. 7 грудня 1941 року Японія напала на американську військову базу Перл-Гарбор (Гавайські острови). Так Японія розпочала війну проти США та Великої Британії на Тихому океані і в Азії. Згодом війну США оголосили Німеччина та Італія. Після перемоги над нацистською Німеччиною, 9 серпня 1945 року, СРСР оголосив війну Японії.

Друга світова війна тривала шість років. В цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Війна забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя.

Беззастережна капітуляція Японії означала завершення Другої світової, але окремі військові конфлікти, породжені нею, точилися ще декілька років. Організований спротив радянській владі на Західній Україні тривав до 1954 року, а окремі сутички – до 1960.

Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй вони воювали у складі армій Великої Британії та Канади – 45 тисяч осіб, Польщі – 120 тисяч, СРСР – близько 6 мільйонів, США – 80 тисяч і Франції 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебувало до 100 тис. осіб.

З нагоди цієї історичної дати та на вшанування пам’яті усіх загиблих за роки війни керівники Кам’янець-Подільської районної ради та Кам’янець-Подільської  районної державної адміністрації  поклали квіти до Меморіалу загиблим під час Другої світової війни, що розташований у селі Довжок.

Друга світова війна стала  глобальнішим військовим конфліктом в історії людства. День її завершення — це день пам’яті всіх тих, хто загинув внаслідок цього кровопролиття.  А ще – це день усвідомлення того, що ні політичні амбіції, ні жоден новий світовий економічний розподіл не варті життя десятків мільйонів людей, принесених у жертву.

Пам’ятаймо про це…