ПРО ВТІЛЕННЯ В ЖИТТЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЄКТІВ…

5 серпня 2021 року у приміщенні конференційної зали НІАЗ “Кам’янець” відбулася прес-конференція щодо презентації спільного екологічного проекту «Let`S Do It, Кamyanets!» за участю членів правління та активістів  КПМО Товариства Червоного Хреста України, ГО «Агенція інновацій Поділля», ЕкоРуху «Прибери у горах», керівництва Кам’янець-Подільської районної ради, керівників структурних підрозділів районної ради, керівників структурних підрозділів Департаменту гуманітарної політики та  Департаменту житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради., директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та НІАЗ «Кам’янець». Організаторами цієї прес-конференції виступила Кам’янець-Подільська міська організація Товариства Червоного Хреста України. Співорганізаторами: ГО «Агенція інновацій Поділля» та ЕкоРух «Прибери у горах!»

Енологічний проєкт «Let`sDoIt, Kamyanets!» став переможцем Всеукраїнського конкурсу мікрограндів для розвитку громад «Час діяти, Україно!», організованого Благодійною організацією «БФ «МХП — Громаді». Конкурс  мікрограндів  «Час діяти, Україно!» спрямований на підтримку різноманітних соціальних ініціатив громад, де працюють підприємства агрохолдингу МХП. Цього року «БФ «МХП — Громаді» підтримав 93 кращих конкурсних проекти з 12 областей України, в т.ч. з Хмельницької.  На реалізацію кожного з них Фонд виділить до 50 тисяч гривень.

Заявка на конкурс була подана Кам’янець-Подільською міською організацією Товариства Червоного Хреста України (голова – Ігор Земсков) спільно з  ГО «Агенція інновацій Поділля» (голова – Юлія Побережна). Надихнула  усіх на написання цього проекту кам’янчанка Інна Мазур –   ідейний засновник ЕкоРуху «Прибери у горах!», який діє на теренах м. Кам’янця-Подільського та району з жовтня 2020 року. Головна мета проекту «Let`s Do It, Kamyanets!»  – залучення мешканців громади та влади до впорядкування та благоустрою території історичних пам’яток і біосферних заповідників Кам’янець-Подільського району; формування екологічної культури у жителів громади; підтримка  та  розвиток волонтерського еко-руху.

Загальний бюджет проекту становить 128314 грн,  з яких 49950 грн. виділить Благодійна організація «БФ «МХП — Громаді».  Кошти проекту  будуть спрямовані на  придбання засобів  та інструментів для прибирання, вивіз сміття, оренду транспорту для виїздів учасників на локації проведення акцій та на стимулювання діяльності волонтерів. До співфінансування проекту  будуть залучені підприємці, організації та активні громадяни міста та району. Як бонус, волонтери цього проекту отримають бейсболки з логотипом проекту та можливість пройти навчання від Червоного Хреста по наданню першої невідкладної домедичної допомоги.

Проект триватиме до жовтня 2021 року.