Інформація про результати проведення перерахунку пенсій з 01.07.2019 року

1. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. (на 67,00 грн., або на 4,5%).

        З врахуванням зміни величини прожиткового мінімуму органами Пенсійного фонду перераховано:

 • мінімальні та максимальні розміри пенсій
 • доплату за понаднормативний стаж, передбачену ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування))
 • надбавки до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
 • підвищення ветеранам війни, членам їх сімей та жертвам нацистських переслідувань відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»
 • щомісячну державну адресну допомогу інвалідам війни та учасникам бойових дій
 • державну адресну допомогу на догляд інвалідам війни
 • надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
 • мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

             Перерахована також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор  України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшився з 185,30 грн. до 193,60 грн. (на 8,30 грн. або на 4,5%).

       Головним управлінням проведено перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму в автоматичному режимі для   350,7 тис. осіб (або 87% отримувачів пенсій). Розмір пенсії підвищено для 210,8 тис. пенсіонерів, додаткова потреба склала 9,7 млн.грн., середній розмір підвищення – 46,13 грн.

2. Крім перерахунку пенсій у зв’язку із зміною величин прожиткового мінімуму головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено перерахунок пенсії і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019р. №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – постанова 543).

Перерахунку підлягають наступні категорії пенсіонерів:

 • інваліди війни  та прирівняні до них особи (п.1 постанови)
 • військовослужбовці, зокрема, військовозобов’язані, призвані на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю (п.2 постанови)
 • одержувачі (незалежно від факту працевлаштування), пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при наявності страхового стажу понад 30 років у жінок / 35 років у чоловіків, та в яких розмір пенсії менше 2000 грн. (п.3 постанови).     

  2.1. Відповідно до пункту 1 постанови 543 збільшено пенсії для інвалідів війни та прирівняних до них осіб, щоб розмір їх щомісячної пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не був меншим:

в інвалідів війни 1 групи  – 650%  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10166,00 грн. – 1564,00*650%)

в інвалідів війни 2 групи  – 525%  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (8211,00 грн. – 1564,00*525%)

в інвалідів війни 3 групи  – 360%  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (5630,40 грн. – 1564,00*360%).

    У разі, якщо розмір пенсійної виплати нижче зазначених величин, встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії.

         Головним управлінням проведено перерахунок пенсій для 4,4 тис. інвалідів війни та прирівняних до них осіб. Розмір пенсії підвищено для 4,1 тис. пенсіонерів, додаткова потреба склала 9,5 млн.грн., середній розмір підвищення – 2338,51 грн.

    2.2. Пунктом 2 постанови 543 внесено зміни до абзацу першого пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

         за бажанням військовослужбовців, зокрема, військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

          Перерахунок проведено для  197 осіб зазначеної категорії, пенсії по інвалідності яких обраховані відповідно до ст.54, 57, 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».    

     2.3. Згідно пункту 3 постанови 543 проведено перерахунки пенсій  для одержувачів (незалежно від факту працевлаштування), пенсії яким призначені  відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та в яких:

 – наявний страховий стаж понад 30 років у жінок / 35 років у чоловіків

 – розмір пенсійної виплати з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) станом на 01.07.2019 року  менше 2000 грн.     

     Розмір доплати з 1 липня 2019 року визначається як різниця між розміром пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) станом на 01.07.2019 року та 2000,00 грн. 

          Доплату до 2000,00 грн. встановлено для 124,6 тис. пенсіонерів. Додаткова потреба склала 31,6 млн.грн., середній розмір підвищення – 253,20 грн.

          Розмір підвищення пенсії кожній особі визначається індивідуально. Пенсію у нових розмірах пенсіонери області отримуватимуть, починаючи з 4 липня 2019 року.

    Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій особи зможуть отримати в органах Фонду за місцем перебування на обліку.

                                  Управління застосування пенсійного законодавства