ВІДБУЛИСЯ МІЖОБЛАСНІ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТА ЗЛУКИ ТА ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня 1919 року, рівно 100 років тому, на Софійському майдані в Києві було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою. Передували цьому події не менш важливі – проголошення незалежності спочатку УНР, а потім ЗУНР у 1918 році, які й утворили в січні 1919-го незалежну соборну Україну.

Проголошення соборності мало дуже важливе історичне значення для українського народу. Це стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення. Акт Злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі.

22 січня з нагоди Дня Соборності України та на відзначення 100-ї річниці від дня проголошення Акта Злуки на мосту через річку Збруч між селом Гуків, що на Чемеровеччині, та селищем Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області відбулися міжобласні урочистості. У них взяли участь керівники Кам’янець-Подільського району, представники ОТГ та районів Хмельниччини.

На урочистостях представляли Хмельниччину голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний.

В рамках урочистостей представники Тернопільщини та Хмельниччини зустрілися на мосту через річку Збруч, яка на початку ХХ століття розділяла ЗУНР та УНР, утворивши при цьому 50-тиметровий прапор України як символ єднання.

Далі святкова хода рушила до Пам’ятного Хреста легендарному генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу, де вище духовенство Тернопілля та Хмельниччини здійснили богослужіння, під час якого молилися за упокій загиблих воїнів та мир в Україні.

На знак того, що українці – єдиний соборний народ, представники Тернопільської та Хмельницької областей обмінялися пам’ятними подарунками.

Продовжили урочистості святковий концерт за участю самодіяльних колективів сусідніх областей та танцювальний флешмоб.

З нагоди відзначення сотої річниці проголошення Акта Злуки між УНР та ЗУНР було встановлено рекорд України за найбільшою кількістю державних прапорів, що зібрані в одному місці. Цього дня на березі Збруча майоріло 2,5 тисячі стягів.

Окрім того, на майданчику діяло ярмаркове містечко, де можна було подивитися на витвори народних майстрів та придбати пам’ятні сувеніри.